Osuszanie budynków i budowli

Kontakt z naszym doradcą: 503 110 998

ODGRZYBIANIE

Przyczyn powstawania grzybów pleśniowych, glonów oraz mchu na ścianach może być wiele.

Typowymi przyczynami są:

  • Przemarzanie ścian (szczególnie narożników).
  • Zacieki z nieszczelnej instalacji rynien.
  • Nieszczelna izolacja budynku lub budowli.
  • Wchłanianie wilgoci higroskopijnej z powietrza po wykonanym remoncie (niedosuszone ściany) lub wskutek kapilarnego podciągania wody.

W każdej z sytuacji należy najpierw wyeliminować dostęp wody do danego miejsca (w myśl zasady: gdzie nie ma wody tam nie ma życia). Następnie aby zlikwidować rozwój grzybów należy zastosować system odgrzybiania.

Do wykonania tego zadania używamy różnych środków zawierających etanol, żywice silikonowe i substancję czynną 2-fenoksyetanol lub podchloryn sodu na bazie roztworu wodnego.

Jedna z zalet stosowanych preparatów polega na tym że nie odbarwia kolorystyki ściany, jedynie lekko ją przyciemnia. Wykonanie takiej hydro-izolacji zabezpiecza ściany przed wchłanianiem wilgoci higroskopijnej z powietrza, utrudnia przenikanie na zewnątrz wilgoci podciąganej kapilarnie przez mury i likwiduje rozwój grzybów pleśniowych oraz wysoleń na powierzchni ścian.

 

! UWAGA !

Należy pamiętać, że po wykonaniu usługi odgrzybiania przez okres co najmniej 24 godzin pomieszczenie powinno się intensywnie przewietrzać i nie powinno się z niego korzystać.

 

 Odgrzybianie
przed w trakcie po
 odgrzybianie przed  odgrzybianie w trakcie po 2 godzinach  odgrzybianie po 4 godzinach